Search

Environment


Słowo od naszego CSR-managera

W projektach związanych z procesem produkcji, zwracamy szczególną uwagę aby nie naruszać równowagi ekologicznej. Mocno wierzę, że kluczem do sukcesu w osiągnieciu naszych celów jest transparentność. Pracownicy New Nordic muszą być świadomi naszej strategii, posiadać wiedzę na temat projektów, nad którymi pracujemy i brać czynny udział w ich realizowaniu. 

W 2010 roku rozpoczęliśmy projekt zmierzający do zmiany naszych nawyków, aby stworzyć bardziej przyjazne środowisko pracy w naszej firmie.  Zaczęliśmy od wprowadzania zmian w biurze, ponieważ właśnie tutaj spędzamy ważną część naszego życia. Okazało się, że wprowadzenie nawet pozornie małych zmian ma duże znaczenie i jest zauważalne przez wszystkich. Razem określiliśmy 4 różne zasady, które wprowadziliśmy do końca roku.
W 2011 roku kontynuowaliśmy prace nad zmianą naszych nawyków i określiliśmy cztery kolejne zasady, zmierzające do stworzenia przyjaznego środowisko pracy. Przeczytaj więcej o naszych Zielonych Biurach.

 

W wyniku wdrożenia  naszej strategii  „Zielonych Biur” i rozważań na temat różnych kwestii związanych z ochroną środowiska powstała nasza skandynawska kampania reklamowa „Kocham ratować rośliny”, która zainspirowała nas do stworzenia zielnika  zagrożonych rzadkich gatunków żywych roślin, takich jak dzika Camelia Sinesus (drzewko herbaciane), która jest uprawiana i przywracana mieszkańcom terenów chińskich lasów deszczowych, na pograniczu z Birmą. Mamy nadzieję, że ta wspaniała kampania „rzuci trochę światła” na istotę bioróżnorodności ekosystemu naszej planety. Dla przykładu, czy wiedziałeś, że lasy tropikalne stanowiące 7% powierzchni naszej planety są domem dla ponad połowy roślin oraz zwierząt zamieszkujących naszą planetę? A także, że lasy deszczowe są największym na świecie źródłem substancji leczniczych? Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat odwiedź nasz blog http://newnordicsavesplants.wordpress.com/


Dziś, każdy pracownik New Nordic próbuje się zmieniać i codzienną pracą działa na rzecz biznesu bardziej przyjaznego środowisku. Nasze działania w tym zakresie będą konsekwentnie kontynuowane wraz z rozwojem firmy.

 

Twoje bezpieczeństwo jest naszym priorytetem

HACCP* (Hazard Analysis and Critical Control Points – Analiza Zagrożeń Krytyczny Punkt Kontroli) jest systematycznym, prewencyjnym podejściem do bezpieczeństwa żywności oraz leków, który określa prewencyjne działania przeciw zagrożeniom fizycznym, chemicznym i biologicznym, zamiast kontroli gotowego produktu.
HACCP jest wykorzystywany w celu identyfikacji potencjalnych zagrożeń bezpieczeństwa żywności, tak aby główne działania, znane jako Krytyczne Punkty Kontroli (CCP) mogły zostać podjęte w celu zmniejszenia lub wyeliminowania wystąpienia możliwych zagrożeń. System jest stosowany na wszystkich etapach produkcji łącznie z procesem pakowania i dystrybucji. W każdym biurze firmy New Nordic są wdrożone procedury HACCP. Twoje bezpieczeństwo jest naszym priorytetem.

 

Produkty New Nordic

Na całym świecie coraz więcej ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że naturalne produkty mają pozytywny wpływ na witalność oraz mogą poprawić ogólną jakość życia.
New Nordic pracuje nad odpowiednią kompozycją swoich suplementów diety, które mają na celu poprawę witalności – długiego, zdrowego i aktywnego życia.
Dzięki tworzeniu innowacyjnych produktów, New Nordic kreuje nowe rynki. Jako część procesu innowacyjności, pracujemy nad odkrywaniem oraz zastosowaniem nowych
i wartościowych dla człowieka składników. W efekcie pod troskliwą kontrolą tworzymy w Skandynawii nowoczesne produkty.
Nasze Srebrne Drzewko jest gwarancją skandynawskiej, efektywnej i bezpiecznej produkcji oraz troski o ludzi i środowisko naturalne.

 

Składniki

Tak jak ludzie, również rośliny różnią się od siebie będąc niezależnymi organizmami.
Proces selekcji odpowiednich gatunków oraz właściwych części roślin jest sztuką samą w sobie. Poświęciliśmy dużo czasu żeby zrozumieć ten kunszt. Ponieważ nasze naturalne składniki są pozyskiwane z upraw położonych na całym świecie, zdobyliśmy w swojej dziedzinie multikulturową, globalną wiedzę, która powoduje, że jesteśmy efektywniejsi.